Оцинковані металеві опори освітлення – це естетичний сучасний варіант і світовий стандарт в організації міського простору. У населених пунктах і за містом їх встановлюють для забезпечення освітлення автомобільних доріг, парків, вулиць, комерційних об'єктів та громадських місць, а також додатково вони можуть використовуватися для проведення ліній електропередач і контактної мережі міського транспорту.
Через покладені на них функції, опори повинні бути: надійними, потужними, довговічними, стійкими до механічних пошкоджень і впливу зовнішнього середовища. Тому при виборі опор слід враховувати вітрові навантаження, спосіб підведення кабелю, вагу встановлюваного на неї обладнання, необхідну площу освітлення.
Для встановлення освітлювальних приладів використовуються різні види опор і щогл. Слід пам'ятати, що чим вище буде розташовуватися прилад освітлення, тим більшу площу він охопить.
У парках і скверах досить буде встановити опори висотою від 4 до 8 м.
Для встановлення вздовж вулиць і бульварів, на автодорогах і магістралях – від 6 до 12м.
Для додаткового кріплення контактних мереж трамвайно-тролейбусних ліній використовують спеціальні опори висотою від 9 до 12м.
На відкритих територіях, таких як промислові зони, стадіони та аеропорти, встановлюються вежі освітлення – від 12 до 40м.
Залежно від форми конструкції, оцинковані металеві опори діляться на:
За формою поперечного перерізу вони бувають круглі, квадратні, шестигранні, восьмигранні та багатогранні.
Залежно від способу встановлення, металеві опори освітлення бувають:
Кращим рішенням все ж вважаються конічні багатогранні фланцеві опори, і недарма вони є найбільш популярними серед усіх видів.
Опори на базі багатогранних гнутих стійок виготовляються шляхом згинання сталевого листа з подальшим зварюванням його країв. Стійки опор виконуються зі змінним по висоті перерізом, в результаті чого зменшується маса опори, при цьому опори можливо виготовити з декількох окремих секцій. Саме багатогранні конічні опори, за рахунок своєї форми, більш стійкі до навантажень навіть в порівнянні з круглими опорами.
Спосіб встановлення фланцевим з'єднанням відомий завдяки своїй легкості в монтажі, наданню додаткової стійкості конструкції, а також можливістю легко повністю або частково демонтувати опору. Під частковим мається на увазі необхідність заміни опори через пошкодження, наприклад, в разі ДТП. Якщо вже виникла така необхідність, тоді можна замінити верхню частину, тобто саму опору, з легкістю закріпивши її до фундаментного блока, що залишився.
Придбати оцинковані металеві багатогранні опори з фланцевим способом встановлення ви можете у нас на сайті. І пам'ятайте, що ми надаємо послугу транспортування опор в усі міста України.