Металеві опори освітлення: застосування, різновиди, переваги

Оцинковані металеві опори освітлення – це естетичний сучасний варіант і світовий стандарт в організації міського простору. У населених пунктах і за містом їх встановлюють для забезпечення освітлення автомобільних доріг, парків, вулиць, комерційних об'єктів та громадських місць, а також додатково вони можуть використовуватися для проведення ліній електропередач і контактної мережі міського транспорту.

Через покладені на них функції, опори повинні бути: надійними, потужними, довговічними, стійкими до механічних пошкоджень і впливу зовнішнього середовища. Тому при виборі опор слід враховувати вітрові навантаження, спосіб підведення кабелю, вагу встановлюваного на неї обладнання, необхідну площу освітлення

Для встановлення освітлювальних приладів використовуються різні види опор і щогл. Слід пам'ятати, що чим вище буде розташовуватися прилад освітлення, тим більшу площу він охопить.

У парках і скверах досить буде встановити опори висотою від 4 до 8 м.

Для встановлення вздовж вулиць і бульварів, на автодорогах і магістралях – від 6 до 12м.

Для додаткового кріплення контактних мереж трамвайно-тролейбусних ліній використовують спеціальні опори висотою від 9 до 12м.

На відкритих територіях, таких як промислові зони, стадіони та аеропорти, встановлюються вежі освітлення – від 12 до 40м.

Різновиди металевих опор освітлення

Залежно від форми конструкції, оцинковані металеві опори діляться на:

  • Циліндричні (трубчасті) опори;
  • Конічні опори.

За формою поперечного перерізу вони бувають круглі, квадратні, шестигранні, восьмигранні та багатогранні.

Залежно від способу встановлення, металеві опори освітлення бувають:

  • Фланцеві – опори, що складаються з двох частин, оснащених фланцями: нижній блок, який попередньо встановлюється в землю і бетонується, і сама металева опора. На фланцях передбачені кріпильні отвори, через які за допомогою метизних виробів опора з'єднується з фундаментним блоком. У разі пошкодження опори, можна замінити тільки її верхню частину, закріпивши в старий фундаментний блок, що значно спростить процес заміни, так як не буде необхідності демонтувати підземну частину.
  • Прямостійні (з монтажем в ґрунт), при встановленні яких, опора занурюється в землю на спеціально відведену для неї підземну глибину. Також конструкція таких опор може складатися з двох частин, де одна бетонується в землі, а друга (меншого діаметра) приварюється до неї.
  • Анкерні – фундамент виготовляється з залізобетону, до арматури якого приварені спеціальні болти, потім на них насаджується опора і фіксується за допомогою гайок.
  • Консольні – такий вид опор відноситься до специфічних конструкцій. Вони встановлюються на ділянках з нестійким ґрунтом, де неможливо використати звичайні види опор. Фундаментна частина опори встановлюється в найближчому щільному ґрунті і бетонується, потім до фундаментного блока кріпиться консоль необхідної довжини, на яку вже потім встановлюється сама опора.

Кращим рішенням все ж вважаються конічні багатогранні фланцеві опори, і недарма вони є найбільш популярними серед усіх видів.

Опори на базі багатогранних гнутих стійок виготовляються шляхом згинання сталевого листа з подальшим зварюванням його країв. Стійки опор виконуються зі змінним по висоті перерізом, в результаті чого зменшується маса опори, при цьому опори можливо виготовити з декількох окремих секцій. Саме багатогранні конічні опори, за рахунок своєї форми, більш стійкі до навантажень навіть в порівнянні з круглими опорами.

Спосіб встановлення фланцевим з'єднанням відомий завдяки своїй легкості в монтажі, наданню додаткової стійкості конструкції, а також можливістю легко повністю або частково демонтувати опору. Під частковим мається на увазі необхідність заміни опори через пошкодження, наприклад, в разі ДТП. Якщо вже виникла така необхідність, тоді можна замінити верхню частину, тобто саму опору, з легкістю закріпивши її до фундаментного блока, що залишився.

Придбати оцинковані металеві багатогранні опори з фланцевим способом встановлення ви можете у нас на сайті. І пам'ятайте, що ми надаємо послугу транспортування опор в усі міста України.