Опори ЛЕП

Чи могли б ви уявити своє життя без електроенергії та всіх благ, які вона нам дає?

Навіть складно підрахувати скільки разів на день ми користуємося електроенергією. Безліч разів. Щодня. Вдома, в офісі, в магазині і навіть надворі. Всюди нас оточують електроприбори, які встигли стати незамінними помічниками для нас. Вечорами в наших домівках горить світло та звучить знайоме телешоу. Інтернет взагалі став незамінним атрибутом нашого життя: від навчання та роботи до розваг та ігор. Але все ж найголовнішими цінностями в нашому сучасному світі стали зв'язок з рідними та можливість бути в курсі останніх новин.

Все це і багато іншого стало можливим для нас завдяки передачі електроенергії на відстань, від електростанцій до кінцевих споживачів. Процес передавання відбувається завдяки електричним мережам, які включають в себе перетворювачі напруги, лінії електропередачі та розподільні пристрої.

Від електростанцій передається висока напруга в сотні кіловольт, яку в процесі потрібно зменшити під потреби різних користувачів. Для цього використовуються перетворювачі, повітряні лінії різної напруги, які вже доставляють електроенергію до розподільчих пристроїв, де вона розподіляється  до окремих споживачів.

Ми займаємося виготовленням металевих опор ЛЕП. Вони є невід'ємною складовою системи електропередачі. Слугують конструкцією для утримання проводів ПЛ (повітряних ліній), а також грозозахисних тросів, на заданій відстані один від одного та від поверхні землі.

Крім того, опори також можуть служити для зміни порядку розташування проводів на лінії, організації відгалужень та перехресних точок. Опори ЛЕП є різними за призначенням в залежності від функцій, які вони виконують. Дізнатись більше про різновиди та функції опор ЛЕП ви можете тут.

Серед видів металевих опор ЛЕП виділяють ґратчасті (решітчасті) та багатогранні. Хоча ґратчасті опори широко використовуються, багатогранні опори набирають все більшої популярності завдяки своїм перевагам.

Багатогранна опора ЛЕП має вигляд гранованого конічного стовбура з траверсами для кріплення проводів повітряних ліній. Конструкція стовбура складається з окремих секцій (до 12м кожна), а діаметр стовбура опори визначається в залежності від передбаченого на неї навантаження. Додатково кожна опора оснащена сходами, які забезпечують швидкий доступ до її верхніх частин для обслуговування або ремонту.

 

Багатогранні опори ЛЕП дуже легкі та зручні в монтажі:

  1. Насамперед, потрібно виконати всі фундаментні роботи, а безпосередньо перед монтажем опори – впевнитись в його міцності. Монтаж багатогранних опор ЛЕП включає використання анкерного вузла, з допомогою якого опора кріпиться до фундаменту.

  2. Далі переходимо до збірки секцій опори. Секції мають бути повністю зібрані зі всіма додатковими елементами (майданчики для обслуговування, траверси, ходові сходи та ін.).

Подальший процес монтажу залежить від обраного способу. Є декілька способів:

  1. Поступово, починаючи з нижньої, підіймаються та монтуються секції одна за одною, з’єднуючись між собою під впливом стягуючого навантаження (якщо вони телескопічні), або закріплюються за допомогою болтів (якщо секції передбачають фланцеве з’єднання). Переважно цей спосіб застосовують коли територія має недостатньо відкриту площу для того, щоб розмістити повністю зібрану опору.

  2. Всі секції опори з’єднуються між собою на землі. Після чого повністю зібрана опора підіймається та закріплюється з анкерним вузлом за допомогою фланцевого з’єднання.

 

Багатогранні опори ЛЕП відомі своєю естетичністю, посиленими міцнісними характеристиками та низкою інших переваг, серед яких:

  • МІЦНІСТЬ ТА НАДІЙНІСТЬ:
    Конструкція опор на основі БГС (багатогранних гнутих стійок) характеризується наявністю ребер жорсткості. Стійкі до скручування порівняно з ґратчастими опорами. Відсутній «ефект доміно», характерний для ЛЕП на залізобетонних стійках, який має катастрофічні наслідки. Завдяки своїй конструктивній еластичності багатогранні опори більш стійкі до вітрових навантажень. Також, саме багатогранні ЛЕП вважаються найбільш вандалостійкими.
  • МІНІМАЛЬНЕ ЗЕМЛЕВІДВЕДЕННЯ:
    Істотною перевагою багатогранних опор ЛЕП є те, що для встановлення їм потрібна мала площа, на відміну від ґратчастих (решітчастих) опор. Вони просто незамінні в обмежених для встановлення умовах.
  • ЛЕГКІСТЬ ТРАНСПОРТУВАННЯ:
    Вартість транспортування таких опор низька, оскільки здійснюється шляхом розміщення секцій опори одна в одній, через її телескопічну конструкцію. Це значно спрощує процес перевезення та вивантаження складових опори.
  • ШВИДКІСТЬ МОНТАЖУ:
    Монтаж багатогранних опор не займе багато часу і трудовитрат, завдяки невеликій кількості складальних одиниць. На відміну від решітчастих опор, при збірці котрих задіяно ну дуже багато елементів.
  • ДОВГОВІЧНІСТЬ ТА СТІЙКІСТЬ ДО КОРОЗІЇ:
    Для збільшення терміну експлуатації, захисту від корозії та впливу погодних чинників (ожеледі і т.п.) опори піддаються антикорозійній обробці методом гарячого цинкування. Термін служби оцинкованих опор 50-70 років.

 

Для кожного конкретного проекту, враховуючи його потреби та особливості, важливо індивідуально підійти до вибору опори ЛЕП. Наші інженери ретельно розраховують навантаження та враховують усі вимоги для вибору оптимальної конструкції. Обов’язково приділяють увагу кількості секцій, траверс, граней та інших параметрів, щоб гарантувати безпеку та надійність конструкції.

Якщо у вас залишились питання або ви вже готові до обговорення вашого проекту, - зв’яжіться з нами зручним для вас способом.