Чи варто сьогодні пояснювати важливість «зеленої енергетики» для нашого суспільства та світу в цілому?
Використання природних енергетичних джерел, порівняно з традиційними джерелами енергії, має на меті збереження та раціональне використання природних ресурсів. Це в свою чергу сприяє зменшенню забруднення повітря в результаті викидів забруднюючих речовин, в т.ч. парникових газів. Використання відновлювальних джерел енергії не несе негативного впливу на водні ресурси та здоров'я людей, що сприяє сталому розвитку та збереженню екосистем і біорізноманіття.
Сьогодні вітроенергетика є перспективною галуззю та займає значну частку серед усіх видів "зеленої енергетики". За даними на 2023 рік, вітроенергетика складає близько 27% від загального виробництва електроенергії з відновлюваних джерел у світі, поступаючись лише гідроенергетиці та сонячній енергетиці. Загалом, вітроенергетика швидко розвивається і зростає в багатьох країнах завдяки підтримці урядів, технологічним інноваціям та значним інвестиціям у цю сферу.
Оскільки ми як суспільство впевнено продовжуємо рухатися до відновлюваних джерел енергії, автономні вітроенергетичні комплекси стають все більш популярними в Європі, і вони вимагають міцних і надійних опорних конструкцій для вітрових турбін. Ми вже маємо рішення для цього завдання, а саме — металеві опори на основі БГС (багатогранних гнутих стійок).
Опори для вітроустановок розробляються індивідуально відповідно до вимог проєкту. Виготовляються опори з високоякісної міцної сталі. Стовбур має конічну гранену форму та складається з окремих секцій (до 12м). Діаметр стовбура та товщина стінки розраховуються в залежності від передбаченого навантаження, включаючи як вагу самої вітрової турбіни, так і здатність всієї конструкції витримувати пориви вітру.
Процес монтажу таких опор нескладний:
Спочатку виконуються фундаментні роботи (встановлення анкерного вузла).
Щодо монтажу секцій опор, то є декілька способів:
Поступово, починаючи з нижньої, підіймаються та монтуються секції одна за одною, з’єднуючись між собою під впливом стягуючого навантаження (якщо вони телескопічні), або закріплюються за допомогою болтів (якщо секції передбачають фланцеве з’єднання). Даний спосіб монтажу є більш оптимально вдалим для опор телескопічного типу. Переважно його застосовують коли територія має недостатньо відкриту площу для того, щоб розмістити повністю зібрану опору.
Всі секції опори з’єднуються між собою на землі. Після чого повністю зібрана опора підіймається та закріплюється з анкерним вузлом за допомогою фланцевого з’єднання. Даний спосіб монтажу вважається більш оптимально вдалим для опор з фланцевим з’єднанням секцій.
До переваг використання металевих опор для вітрогенераторів можна віднести наступні:
Загальною метою використання відновлювальних джерел енергії є забезпечення сталого та екологічно чистого енергетичного майбутнього для нас самих та наших майбутніх поколінь.
Вже маєте проєкт для обговорення? Або можливо плануєте здійснити свій вклад в розвиток вітроенергетики? Ми підтримуємо вас та будемо раді ознайомити вас із нашим рішенням — багатогранними металевими опорами для вітротурбін. Наші інженери готові ретельно розробити та виготовити опорну конструкцію з урахуванням всіх вимог вашого проєкту.