Оцинковані металеві опори vs Бетонні стовпи

Сьогодні важко уявити собі відсутність вуличного освітлення. Освітлені вечірні дороги, вулиці, парки – те, без чого нам вже неможливо обійтись.

Історія вуличного освітлення бере свій початок ще в XV столітті, коли мер Лондона розпорядився вивішувати вуличні ліхтарі, а в XVI столітті жителів Парижу зобов'язали ставити біля вікон світильники. Перша ж система міського вуличного освітлення була створена вже в XVII столітті в Амстердамі з ініціативи Яна ван дер Хейдена. Його проект передбачав встановлення 2500 масляних ліхтарів, конструкцію яких розробив він сам.

З переходом на електричне освітлення для встановлення освітлювальних приладів і проведення ліній електропередач використовувалися різні види несучих стійок: дерев'яні (їх до цих пір можна зустріти в деяких селах), бетонні стовпи, і на зміну їм приходять металеві опори.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день, металеві опори є більш технологічними, найчастіше нам зустрічаються бетонні стовпи. Їх популярність обумовлена непоганим співвідношенням технічних характеристик і ціновою категорією.

Однак, бетонні стовпи мають істотні мінуси, а саме:

  • велику вагу – створює труднощі при погрузці, перевезенні та монтажі;
  • складність демонтажу та подальшої утилізації;
  • недостатня стійкість до ударів, поштовхів і інших навантажень;
  • непрезентабельний зовнішній вигляд.

В той час як металеві опори – естетичні, надійні і довговічні, зручні в монтажі та демонтажі, а найголовніше вони дозволяють зберегти життя водієві в разі ДТП.

Переваги оцинкованих металевих опор:

  • мала вага;
  • легкий і швидкий монтаж;
  • довговічність конструкції;
  • безпека для водіїв у разі ДТП;
  • адекватна ціна, яка відповідає характеристикам.

Металеві опори освітлення порожнисті всередині, електрокабель ховається всередину, а сама опора при цьому виглядає естетично.

Оцинковані опори мають високу зносостійкість, і набагато менше піддаються негативному впливу зовнішнього середовища завдяки цинковому покриттю, яке наноситься на всю площу конструкції.

Купити оцинковані металеві багатогранні опори освітлення та опори ЛЕП ви можете у нас в Еврофорвард. А чому саме багатогранні опори перевершують інші види металевих опор ми розповімо в наступній статті.